Aparat stały

aparat ortodontyczny warszawa wolaAparat ortodontyczny stały to powszechnie stosowane narzędzie do korygowania wad zgryzu u młodzieży i dorosłych; czyli osób posiadających stałe uzębienie. W Dental White są dostępne różne rodzaje aparatów stałych, wykorzystujących różne typy zamków. Zastosowanie danego aparatu w dużym stopniu zależy od lekarza ortodonty, który bierze pod uwagę charakter wady. Sama estetyka leży już w gestii pacjenta (np. aparat ceramiczny, kolorowe ligatury, etc.)

Tradycyjny aparat stały

Tradycyjny aparat stały wykorzystuje zamki (elementy naklejane na ząb), które są połączone z drutem ligaturami (gumeczkami). Siła z jaką gumka przyciąga zamek do łuku powoduje prostowanie zębów. W leczeniu aparatem stałym stosuje się również wiele dodatkowych elementów pozwalających na zsuwanie lub rozsuwanie zębów oraz ich przekręcanie (rotację).

Zamki Damon – nowoczesny stały aparat

Jedną z innowacji w leczeniu aparatami stałymi jest zastosowanie systemu Damon. W tej nowoczesnej koncepcji leczenia wprowadzono zamki samoligaturujące oraz specjalne łuki ortodontyczne. Zamki Damon nie generują tak dużego tarcia o drut dzięki wyeliminowaniu ligatur (gumeczek). Leczenie odbywa się szybciej, generowane są mniejsze siły, a co za tym idzie znacznie słabsze są dolegliwości.