Leczemoe stawów skroniowo-żuchwowych

Wiele osób uskarża się na ból w obrębie stawów, czuje przeskoki, trzaski, napięciowe poranne bóle głowy i bóle mięśni żujących. Nawet migrena może być wywołana problemami ze stawami skroniowo-żuchwowymi. W Centrum Stomatologii Zaawansowanej Dental White zajmujemy się leczeniem dysfunkcji tych stawów.

Powodami schorzenia mogą być zarówno wady zgryzu, jak i stresujący tryb życia. Leczenie stawów skroniowo-żuchwowych jest albo długotrwałe i skomplikowane, wymagające pracy innych specjalistów np. ortodonty. Może też nie wymagać większych zabiegów i ograniczać się jedynie do wykonania szyny relaksacyjnej. Dlatego w przypadku wątpliwości co do źródeł bólu głowy lub w obrębie stawów, warto udać się do specjalisty na konsultację. Dzięki wywiadowi i badaniu dynamiki stawów można wtedy wykluczyć schorzenie lub rozpocząć leczenie i zlikwidować napięcie stawów.

Skorzystaj z fizjoterapii w leczeniu

Fizjoterapię jako leczenie wspomagające stosujemy u pacjentów z nadczynnością mięśni żujących (zgrzytanie, bruksizm), dolegliwościami w stawach skroniowo-żuchwowych lub z nadmiernym napięciem mięśniowym.

Najczęściej fizjoterapia jest wskazana przy rekonstrukcji zgryzu (stracie zębów, deprogramacja) oraz przy leczeniu ortodontycznym.

ZAPISY📞 tel. 570178170 lub aplikacja/strona www:
METODY LECZENIA: