Cennik
     Kontakt
    Galeria


Dental White periodontologia

Periodontologia zajmuje się profilaktyką, chorobami przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Najpowszechniejszą dolegliwością występującą u pacjentów, jest paradontoza, czyli obnażenie szyjek zębowych, które może doprowadzić do utraty zębów. W klinice Dental White Lekarze specjaliści prowadzą leczenie tego typu schorzeń. Zapewniamy pełen wachlarz zabiegów stomatologicznych zapobiegających utracie, czasem nawet zdrowych zębów.

Leczenie periodontologiczne zaczynamy od dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia i osadu, jako że główną przyczyną problemów z dziąsłami są problemy higieniczne. Higienistka w Dental White zawsze przeprowadza szczegółowy instruktaż higieny jamy ustnej i dokładnie dobiera szczoteczki, płukanki, nitki oraz inne akcesoria w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Pacjent jest zobowiązany do sumiennego wypełniania zaleceń higienistki, tak aby utrzymać czystość zębów na najwyższym poziomie.

Istotnym elementem leczenia periodontologicznego jest diagnostyka. Wykonujemy dokładny pomiar głębokości kieszonek, recesji, krwawienia z dziąseł i tym podobnych czynników mających wpływ na diagnostykę periodontologiczną. Takie pomiary są wykonywane okresowo w celu określenia poprawy lub pogorszenia stanu dziąseł. Po każdym badaniu periodontologicznym otrzymujemy zobrazowany w formie wykresu stan dziąseł danego pacjenta.

Po wstępnej fazie przygotowawczej, jeśli istnieje taka potrzeba, możemy przejść do etapu chirurgicznego. Zakres chirurgii periodontologicznej to zabiegi na dziąsłach polegające na pokrywaniu obnażonych szyjek zębowych, przeszczepach dziąseł czy rekonstrukcjach kości. Dokładny plan leczenia jest ustalany w trakcie konsultacji i przedstawiany pacjentowi.

 

 

 

 

 

 

 

 


     Cennik
     Kontakt
    Galeria