Gabinet Stomatologiczny Warszawa Wola protetyka

Technologie wykorzystywane w stomatologii, szczególnie protetyce i implantologii są coraz nowocześniejsze.  Techniki rodem z filmów science-fiction, skanery, które potrafią rejestrować z dokładnością do 7 mikronów (ludzki włos ma grubość 30-70 mikronów), programy komputerowe, tworzące wirtualny zapis odlewu, obrabiarki 3D, skanery wewnątrzustne – to udogodnienia zapewniające dokładność i precyzję.  Dzięki nowoczesnej technologii wszelkie zabiegi ulegają uproszczeniu. Wirtualizacja i informatyzacja, pochodząca niekiedy z laboratoriów NASA, pozwala przygotować z niespotykaną dotąd precyzją przygotować uzupełnienia protetyczne, niemalże nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Medycyna estetyczna w stomatologii

Medycyna estetyczna to obecnie bardzo szerokie pojęcie. Pojawia się nie tylko przy okazji poprawiania wyglądu, ale też w ginekologii, czy stomatologii. Zabiegi poprawiające nie tylko funkcjonowanie organizmu, ale też komfort życia, samopoczucie, są coraz bardziej popularne i coraz więcej pacjentów zwraca na nie uwagę. Stomatologia również nie uchroni się od wpływów, trendów i mody.

Lekarze dentyści, w szczególności zajmujący się bardziej skomplikowanymi zabiegami – chirurdzy implantolodzy, zajmują się nie tylko uzupełnianiem braków zębowych, odtwarzaniem kości, funkcji żucia lub mowy. Tego typu zabiegi to także przywrócenie estetyki, czyli naturalnego pięknego uśmiechu i rysów twarzy. W dzisiejszych czasach stomatolog dba o to, by zęby współgrały z rysami twarzy, musi zachować proporcje, symetrię, potrafi także ukryć lub podkreślić pewne cechy. Zadaniem lekarza jest dobrać taką metodę leczenia, aby zęby idealnie harmonizowały z twarzą. Implanty, licówki, korony są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta. A zawód stomatologa zdaje się mieć coś z artysty…

Więcej na ten temat tutaj.

 

Laser w leczeniu endodontycznym

Technologia w dziedzinie stomatologii osiągnęła bardzo wysoki poziom. Nowoczesne rozwiązania usprawniają pracę lekarzy i poprawiają komfort pacjentów. Laser w leczeniu endodontycznym stał się powszechnym narzędziem w pracy Stomatologa – Endodonty.

Endodoncja zajmuje się przede wszystkim leczeniem miazgi zęba, korzeni zębowych, do których dotarły procesy chorobowe. Wykorzystanie lasera pozwala na dokładne oczyszczenie kanału zębowego i głęboką dezynfekcję jego ścian. Dotychczasowe klasyczne procedury, czyli z wykorzystaniem narzędzi piłująco-penetrujących, nie pozwalały na szybkie i dokładne leczenie. Dzisiaj nowoczesny sprzęt pozwala na perfekcyjną pracę Endodonty i niejednokrotnie zapobiega utracie zęba, który przy wykorzystaniu starych metod z pewnością zostałby usunięty. Skuteczne leczenie kanałowe uwalnia cały organizmu od źródła poważnych zakażeń. Dzięki wykorzystaniu lasera dyskomfort pacjenta podczas zabiegu i po nim jest mniejszy, i trwa krócej. Przede wszystkim jednak mamy możliwość uratowania zęba, zapobiegamy zmianom w kości i chronimy cały organizm.

Więcej na temat leczenia endodontycznego: tutaj.