Cennik
     Kontakt
    Galeria


Wyposażenie naszego gabinetu stomatologicznego

Nowoczesna stomatologia

Nowoczesna stomatologia to oczywiście umiejętności lekarzy, ale również urządzenia i akcesoria umożliwiające pracę. Specjalistyczny sprzęt stomatologiczny umożliwia przygotowanie pacjenta do zabiegu, bezproblemowe podanie znieczulenia czy wykonanie RTG. To nie koniec – dzięki nowoczesnym urządzeniom zabiegi wykonywane są sprawniej i są mniej bolesne, a wszystko to sprawia, że pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo. Warto również zwrócić uwagę na to, że profesjonalne wyposażenie gabinetu znacznie ułatwia współpracę między stomatologiem, asystą i oczywiście pacjentem.

Znieczulenie komputerowe SOAN

  • Zmniejsza do minimum bodźce generowane w trakcie znieczulania
  • Monitoruje opór tkanek podczas podawania znieczulenia i zmniejsza napór płynu w przypadku wzrostu ciśnienia Efekt: po kilku pierwszych kroplach pacjent nie czuje dalszego znieczulania
  • Podaje płyn kropla po kropli co pozwala na efektywne znieczulenie przy mniejszej dawcę preparatu
  • Redukuje ryzyko wystąpienia martwicy tkanek po znieczuleniu
  • Zmniejsza ryzyko pozabiegowego zapalenia przyzębia
  • Zapewnia powtarzalny komfort przy każdym zabiegu znieczulenia
  • Zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu napięcia nerwowo-mięśniowego
  • Eliminuje stresu oraz pozwala walczyć z dentofobią u pacjentów

Skaner wewnątrzustny

Cyfryzacja w stomatologii pozwoliła na wyeliminowanie tradycyjnych wycisków. Nie ma już problemu z nieprzyjemnym uczuciem dużej ilości masy wyciskowej na podniebieniu. Nowoczesne skanery wewnątrzustne pozwalają zeskanować zęby w 3D i w kolorze. Taki skan pozostaje nienaruszony i można go odtworzyć w przyszłości. Dzięki skanom wewnątrzustnym możemy wirtualnie zaprojektować nowy uśmiech. Możemy również dokładnie prześledzić kształt i układ zębów i lepiej znaleźć nieprawidłowości.

Radiowizjografia (cyfrowe RTG zębów, RVG)

RVGPodczas wielu zabiegów stomatologicznych niezbędne jest wykonanie zdjęcia RTG. RTG dostarcza informacji na przykład na temat prawidłowego wypełnienia korzeni zębów. Przy wykonywaniu zdjęć metodą konwencjonalną (na kliszy) Często  trzeba czekać na takie zdjęcie, co opóźnia zabieg.
W naszym Centrum Stomatologii Zaawansowanej Dental White korzystamy z systemu radiowizjografi. Ów system umożliwia bardzo sprawne wykonanie wysokiej rozdzielczości zdjęć wewnątrzustnych. Co istotne, zdjęcie jest niemal natychmiast widoczne na ekranie komputera.

Kamera wewnątrzustna

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych coraz częściej wykorzystywana jest kamera wewnątrzustna. Urządzenie umożliwia sprawną i dokładną ocenę stanu uzębienia oraz dziąseł. Po wprowadzeniu kamery do jamy ustnej na monitorze wyświetlany jest obraz w dużym powiększeniu co znacznie ułatwia diagnozę. Możliwe jest zobrazowanie stanu uzębienia w sposób przystępny dla pacjenta oraz wykonanie zdjęć przed i po leczeniu, czego pacjent nie zobaczy gołym okiem.

Mikroskop

Endodoncja

W dzisiejszych czasach niezwykle często przeprowadza się leczenie endodontyczne, czyli znane wielu osobom leczenie kanałowe. Taki stan rzeczy spowodowany jest nieregularnymi przeglądami uzębienia, rozwojem próchnicy, która w efekcie prowadzi do zapalenia miazgi zęba, a w konsekwencji do bólu i – jak już wcześniej wspomnieliśmy, do leczenia endodontycznego, a w szczególnych przypadkach do usunięcia zęba.

Aby leczenie kanałowe zakończyło się powodzeniem, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Warto tutaj wymienić mikroskop, dzięki któremu stomatolog dokładnie widzi kanał zęba, a samo leczenie przebiega dużo sprawniej – czasem wystarczy tylko jedna wizyta. Co więcej, w niektórych przypadkach – na przykład, gdy korzeń jest zawinięty, użycie mikroskopu jest niezbędne – bez wątpienia w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym powinien znajdować się mikroskop.

 

Piaskarka abrazyjna

Niezwykle ważnym urządzeniem jest piaskarka abrazyjna umożliwiająca poprawę utrzymania uzupełnień protetycznych. Bardzo dokładnie czyści powierzchnię zęba przed zamocowaniem np. korony czy inlay’a. Użycie piaskarki abrazyjnej znacznie poprawia utrzymanie uzupełnienia protetycznego poprzez wytworzenie mikrorowków i zwiększenie powierzchni przylegania cementu protetycznego.

Artykulator i łuk twarzowy

Artykulator - stomatologia

Artykulator i łuk twarzowy służą do precyzyjnej analizy zgryzu. Są niezbędne przy deprogramacji, analizie zgryzu oraz leczeniu schorzeń stawów skroniowo żuchwowych.

Pozwalają przenieść „zgryz pacjenta” na modele i przeanalizować warunki zwarciowe oraz precyzyjnie zaplanować kształt pracy protetycznej lub szyny zgryzowej. Na urządzeniach tych można ustawić indywidualne dla każdego pacjenta parametry ruchów żuchwy.

 

 

 

Wypełnienie kanałów na ciepło (system B&L)

Wciąż udoskonalamy wyposażenie gabinetów Dental White, chcemy zapewnić każdemu z pacjentów w pełni profesjonalną pomoc, która bez nowoczesnego sprzętu stomatologicznego nie byłaby możliwa. Oprócz opisanego powyżej sprzętu dysponujemy między innymi urządzeniem do wypełniania kanałów na ciepło (system B&L). System ten umożliwia precyzyjne i szczelne wypełnienie kanałów po leczeniu endodontycznym, co zapewnia najwyższą jakość. Płynna gutaperka wypełniająca kanały zapływa we wszystkie zachyłki uniemożliwiając pozostawienie pustych przestrzeni i penetrację bakterii.

Szablony implantologiczne CAD/CAM

Szablony implantologiczne są coraz bardziej popularne i dzięki dostępność tomografii komputerowej przenoszą leczenie implantologiczne na kolejny poziom zaawansowania. Dzięki komputerowemu projektowaniu szablonów prowadzących wiertła implantologiczne jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować pozycję implantu oraz umieścić go dokładnie w przewidzianym miejscu. Szablon daje nam pełna kontrolę nad pozycją implantu zgodnie z planowaniem względem tomografii komputerowej.

Również sam zabieg z użyciem szablonu jest szybszy i mniej inwazyjny, ponieważ można go wykonać bez nacinania dziąsła.

Cyfrowe Planowanie Uśmiechu DSD – Digital Smile Design

technologia dsd - stomatologia

Dzięki odbytemu szkoleniu w zakresie cyfrowego planowania uśmiechu Digital Smile Design, możemy zaoferować naszym pacjentom cyfrową symulację efektów leczenia. Planowanie uśmiechu polega na wykonaniu serii zdjęć przed rozpoczęciem leczenia, a następnie na ukształtowaniu zębów zgodnie z kanonami estetyki. Ułatwia to znacznie współpracę i komunikację między lekarzem i pacjentem, który może zobaczyć obraz swoich przyszłych zębów.

Materiały do wypełnień zęba (plomby)

materiał kompozytowy gradia

morita mikrosilnik endodontyczny

Materiały kompozytowe są bardzo ważną rzeczą w przypadku wypełnienia ubytków. W naszych gabinetach korzystamy z wysokiej jakości materiałów kompozytowych, które gwarantują wysoką estetykę i bardzo dobrą szczelność. Najczęściej korzystamy z materiału Gradia, który od wielu lat cieszy się zaufaniem stomatologów. Osiągamy wysokie efekty estetyczne dzięki mieszaniu kolorów, co daje bardzo naturalny efekt wypełnienia. Ważnym aspektem jest także staranne uformowanie kształtu zęba, tak aby efekt estetyczny poparty był również bardzo dobrym efektem funkcjonalnym.

Ponadto w nasze gabinety wyposażone są w unity stomatologiczne, fizjodyspenser W&H, zestawy implantologiczne, Osstem, Global D, Bego, mikromotor endodontyczny, endometr, , autoklawy próżniowe, skaler ultradźwiękowy, piaskarka profilaktyczna, Rentgen stomatologiczny do wykonywania dokładnych zdjęć cyfrowych.

 

 

 


     Cennik
     Kontakt
    Galeria