deprogramacja

Deprogramacja to leczenie polegające ustawieniu w zębów w naturalnym, prawidłowym zgryzie.

Bardzo dużo pacjentów ma problem ze startymi lub przemieszczonymi zębami. Takie zaburzenia to nie tylko problem estetyczny. Poza zmianami kosmetycznymi w naszym uzębieniu dochodzi do patologicznych zmian funkcjonalnych. Staw skroniow0-żuchwowy, który jest odpowiedzialny za wszystkie ruchy żujące jest mocno nadwyrężany i nie pracuje w takich sytuacjach prawidłowo. Przeciążamy jedną stronę, lub gryziemy nierównomiernie albo zgrzytamy zębami w nocy. Takie problemy leczymy w Dental White od podstaw.

Konieczne jest wykonanie deprogramacji, czyli de facto nauczenie się od nowa gryzienia w prawidłowy sposób. Służą do tego zaawansowane analizy i planowanie leczenia kompleksowego pod kątem rekonstrukcji zgryzu. Deprogramacja jest procesem dobieranym indywidualnie do każdego pacjenta i do jego potrzeb leczniczych. W Dental White stosujemy deprogramację metodą Dawsona lub metodą Koisa, dwóch światowych liderów w dziedzinie schorzeń stawów skroniowo żuchwowych.

Dzięki ustawieniu zgryzu w harmonii ze stawem skroniowo-żuchwowym możemy osiągnąć przewidywalne i trwałe efekty leczenia.