RTGGabinet Stomatologiczny Warszawa Wola

Nowoczesna stomatologia

Nowoczesna stomatologia to oczywiście umiejętności lekarzy, ale również urządzenia i akcesoria umożliwiające pracę. Specjalistyczny sprzęt stomatologiczny umożliwia przygotowanie pacjenta do zabiegu, bezproblemowe podanie znieczulenia czy wykonanie RTG. To nie koniec – dzięki nowoczesnym urządzeniom zabiegi wykonywane są sprawniej i są mniej bolesne, a wszystko to sprawia, że pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo. Warto również zwrócić uwagę na to, że profesjonalne wyposażenie gabinetu znacznie ułatwia współpracę między stomatologiem, asystą i oczywiście pacjentem.

 

Radiowizjografia (cyfrowe RTG zębów, RVG),

Podczas wielu zabiegów stomatologicznych niezbędne jest wykonanie zdjęcia RTG. RTG dostarcza informacji na przykład na temat prawidłowego wypełnienia korzeni zębów. Przy wykonywaniu zdjęć metodą konwencjonalną (na kliszy) Często  trzeba czekać na takie zdjęcie, co opóźnia zabieg.

W naszym Centrum Stomatologii Zaawansowanej Dental White korzystamy z systemu radiowizjografi. Ów system umożliwia bardzo sprawne wykonanie wysokiej rozdzielczości zdjęć wewnątrzustnych. Co istotne, zdjęcie jest niemal natychmiast widoczne na ekranie komputera.

 

Kamera wewnątrzustna

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych coraz częściej wykorzystywana jest kamera wewnątrzustna. Urządzenie umożliwia sprawną i dokładną ocenę stanu uzębienia oraz dziąseł. Po wprowadzeniu kamery do jamy ustnej na monitorze wyświetlany jest obraz w dużym powiększeniu co znacznie ułatwia diagnozę. Możliwe jest zobrazowanie stanu uzębienia w sposób przystępny dla pacjenta oraz wykonanie zdjęć przed i po leczeniu, czego pacjent nie zobaczy gołym okiem.

 

Mikroskop

W dzisiejszych czasach niezwykle często przeprowadza się leczenie endodontyczne, czyli znane wielu osobom leczenie kanałowe. Taki stan rzeczy spowodowany jest nieregularnymi przeglądami uzębienia, rozwojem próchnicy, która w efekcie prowadzi do zapalenia miazgi zęba, a w konsekwencji do bólu i – jak już wcześniej wspomnieliśmy, do leczenia endodontycznego, a w szczególnych przypadkach do usunięcia zęba.

Aby leczenie kanałowe zakończyło się powodzeniem, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Warto tutaj wymienić mikroskop, dzięki któremu stomatolog dokładnie widzi kanał zęba, a samo leczenie przebiega dużo sprawniej – czasem wystarczy tylko jedna wizyta. Co więcej, w niektórych przypadkach – na przykład, gdy korzeń jest zawinięty, użycie mikroskopu jest niezbędne – bez wątpienia w każdym nowoczesnym gabinecie stomatologicznym powinien znajdować się mikroskop.

 

Piaskarka abrazyjna

Niezwykle ważnym urządzeniem jest piaskarka abrazyjna umożliwiająca poprawę utrzymania uzupełnień protetycznych. Bardzo dokładnie czyści powierzchnię zęba przed zamocowaniem np. korony czy inlay’a. Użycie piaskarki abrazyjnej znacznie poprawia utrzymanie uzupełnienia protetycznego poprzez wytworzenie mikrorowków i zwiększenie powierzchni przylegania cementu protetycznego.

 

Wypełnienie kanałów na ciepło (system B&L)

Wciąż udoskonalamy wyposażenie gabinetów Dental White, chcemy zapewnić każdemu z pacjentów w pełni profesjonalną pomoc, która bez nowoczesnego sprzętu stomatologicznego nie byłaby możliwa. Oprócz opisanego powyżej sprzętu dysponujemy między innymi urządzeniem do wypełniania kanałów na ciepło (system B&L). System ten umożliwia precyzyjne i szczelne wypełnienie kanałów po leczeniu endodontycznym, co zapewnia najwyższą jakość. Płynna gutaperka wypełniająca kanały zapływa we wszystkie zachyłki uniemożliwiając pozostawienie pustych przestrzeni i penetrację bakterii.

 

Szablony CAD/CAM

Szablony implantologiczne są coraz bardziej popularne i dzięki dostępność tomografii komputerowej przenoszą leczenie implantologiczne na kolejny poziom zaawansowania. Dzięki komputerowemu projektowaniu szablonów prowadzących wiertła implantologiczne jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować pozycję implantu oraz umieścić go dokładnie w przewidzianym miejscu.

 

Artykulator i łuk twarzowy

Artykulator i łuk twarzowy służą do precyzyjnej analizy zgryzu. Są niezbędne przy deprogramacji, analizie zgryzu oraz leczeniu schorzeń stawów skroniowo żuchwowych. Pozwalają przenieść „zgryz pacjenta” na modele i przeanalizować warunki zwarciowe oraz precyzyjnie zaplanować kształt pracy protetycznej lub szyny zgryzowej. Na urządzeniach tych można ustawić indywidualne dla każdego pacjenta parametry ruchów żuchwy.

Ponadto w nasze gabinety wyposażone są w unity stomatologiczne, fizjodyspenser W&H, zestawy implantologiczne, Osstem, Global D, Bego, mikromotor endodontyczny, endometr, , autoklawy próżniowe, skaler ultradźwiękowy, piaskarka profilaktyczna, Rentgen stolatologiczny do wykonywania dokładnych zdjęć cyfrowych.

Gradia – materiał kompozytowy

Materiały kompozytowe są bardzo ważną rzeczą w przypadku wypełnienia ubytków. W naszych gabinetach korzystamy z wysokiej jakości kompozytu firmy Gradia, które mają bardzo łatwą zdolność adaptacji. Dzięki temu łatwo i szybko możemy uzyskać maksymalny efekt estetyczny.