Invisalign – proste zęby bez aparatu stałego

Invisalign to innowacyjny, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie.

Został stworzony dla miesiącach noszenia Invisalign. Co istotne, te nowoczesne, przezroczyste nakładki można zmieniać co tydzień zamiast co dwa tygodnie, co przekłada się na dwukrotnie krótszy czas noszenia.

Invisalign Dental White

Dzięki nowoczesnemu skanerowi wewnątrzustnemu do rejestracji zgryzu – nie trzeba robić wycisków. Noszenie nakładek Invisalign jest bardzo komfortowe. Są one gładkie i idealnie dopasowane, dlatego praktycznie nie są odczuwalne. Jednocześnie wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością, przesuwając zęby jak żadna inna nakładka. Dzięki Invisalign zdobędziesz wymarzony uśmiech bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu stałego. Leczenie polega na noszeniu specjalnie dopasowanych, wygodnych alignerów.

Przezroczyste aparaty ortodontyczne opracowane zostały przez Align Technology w 1997 roku. Co istotne, w procesie tworzenia uczestniczyli cenieni i wybitni ortodonci. Dzięki nakładkom Invisalign zęby prostowane są kilkoma kompletami alignerów, które są indywidualnie dopasowywane do każdego pacjenta. Alignery Invisalign są przezroczyste, praktycznie niewidoczne, komfortowe podczas noszenia. Bardzo łatwo można je także zdjąć.

Zalety noszenia Invisalign

Zalet noszenia Invisalign jest całe mnóstwo. Przede wszystkim nakładki są bardzo wygodne i ledwo widoczne, co daje przewagę Invisalign nad tradycyjnymi aparatami stałymi. Przesuwają zęby w sposób delikatny i równomierny. Komplet alignerów wymieniany jest co dwa tygodnie. Nakładki Invisalign można zdejmować podczas jedzenia, na specjalne okazje czy na czas szczotkowania zębów. Końcowy efekt można poznać już przed rozpoczęciem leczenia.

Kto może stosować nakładki Invisalign?

Invisalign

Nakładki Invisalign mogą być stosowane w leczeniu szeregu przypadków zgryzów – zarówno w nieznacznych, jak i poważniejszych wadach zgryzu, m.in. stłoczenia zębów, zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, szparowatość, przodozgryz.

 

Jak wygląda leczenie z nakładkami Invisalign?

Całościowe leczenie trwa od 3 do ponad 18 miesięcy. Po tym czasie pacjent może cieszyć się przepięknym, nowym uśmiechem. By rozpocząć leczenie z nakładkami Invisalign, należy spotkać się ze specjalistą z naszej kliniki. Dentysta opracowuje plan leczenia i trójwymiarową wizualizację efektów leczenia. Po zatwierdzeniu planu leczenia przez pacjenta, wykonywane są indywidualne alignery, które należy nosić ok. 20 godzin dziennie. Po dwóch tygodniach wymieniane są na nowe. Alignery stopniowo przesuwają zęby do pożądanej pozycji.

iTero - Invisalign


Zobacz więcej:

Najczęściej zadawane pytania

Kwestionariusz dla nastolatków

Invisalign Warszawa